BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Septinta diena: Vaizdiniai įrodymai

Po šiokios tokios pertraukos, šiandien vėl visi grįžo prie teisminio proceso. Šian IFPI darbuotojas, kuris rinko įrodymus prieš TPB, rėmėsi tik vaizdiniais įrodymais. Taip pat pripažino, jog nėra BitTorrent technologijos ekspertas. Galiausiai, prokuroras nežino, kur yra pareigūnas Jim Keyzer, kuris yra vienas iš svarbiausių liudytojų prieš TPB ir turėjo šian dalyvaut.

Prokuroras Hakan Roswall, posėdį pradėjo pareikšdamas, kad Tobias Andersson, John Steenmark ir policijos pareigūnas Jim Keyzer, neturės liudyti. Teisėjas paklausė prokuroro apie Jim Keyzer, bet prokuroras atsakė, jog negali niekaip su juo susisiekti.

Eilinį kartą, prokuroras pakeitė kaltinimus prieš kaltinamuosius. Jis dabar neteigia, kad visos The Pirate Bay sudedamosios dalys yra skirtos tik rinkmenom dalintis. Tačiau kaip dar papildomas kaltinimas, jog TPB leidžia vartotojam įkelti torentus ir kad tuos torentus TPB patalpina pas save serveryje. Jokių prieštaravimų iš atsakovų pusės - nebuvo. IFPI advokatas Peter Danowsky pristatė dar naujų kaltinimų, tačiau atsakovai atsisakė komentuoti, kol nesusipažino su pateiktais naujais kaltinimais.

Pirmas liudytojas buvo IFPI advokatas, Magnus Martensson. Jis dirba jau 15 metų IFPI organizacijai. Jis paaiškino, jog darbas buvo rinkt įrodymus prieš The Pirate Bay. Jis siuntėsi įvarią muziką, naudodamas BitTorrent programą Azureus.

Visi Martensson’o įrodymais, buvo paremti vaizdiniais įrodymais. Tai leido prieit išvados, jog jo technologiniai sugebėjimai nebuvo labai geri ir taipogi tai atsiskleidė, kai nesugebėjo atsakyt į techninius klausimus apklausos metu.

Paklaustas ar naudojo kokią nors įrangą ar programas, kurios padėtų užfiksuoti įrašuose, kas tiksliai vyksta siunčiantis torrent failus, atsakė, jog nenaudojo. Taip pat negalėjo atsakyt ar siuntimo proceso metu, jo naudojama siuntimo programa,  turėjo kokį nors kontaktą su The Pirate Bay trakeriu.

“Aš netikrinau, su kuriuo trakeriu buvo susisiekta,” Martensson atsakė, kai buvo paklaustas ar tikrai gali patvirtint, jog buvo prisijungęs prie TPB trakerio. Keistai atrodo, kad prokuroras tokiu būdu rinko įrodymus, kai negali įrodyt taip surinkęs tuos įrodymus nieko.

Po pertraukos stojo liudyti policijos pareigūnas Magnus Nilsson. Jis papasakojo, kai buvo atsisiuntęs keleta .torrent rinkmenų iš TPB, tačiau tik kaip įrodymus. Siuntimam naudojo uTorrent programą. Jis taip pat pareiškė, jog didžiausia dalis esančių rinkmenų tinklapy - autorinėm teisėm apsaugotos. Tačiau, jis neturėjo jokių įrodymų, kad įrodyt savo pasakytą teiginį. Kaltinamųjų advokatai pradėjo spaust jį “Aš neturiu raštiškų įrodymų, kad didelė dalis rinkmenų yra nelegalūs failai. Tai tiesiog mano nuomonė, kurios įrodyt negaliu”

Gottfrid Svartholm (anakata) paklausė Nilsson’o, ar jis dirba tyrėju. leidybinių kompanijų lobistinėm grupėm ir kad lobistinė grupė davė nurodymus ir instrukcijas, kokias rinkmenas išanalizuoti. Tai greičiausiai buvo tam, kad išaiškinti teismui, kad Anders Nilsson nėra visiškai objektyvus tyrėjas.

Teismas truko tik dvi valandas šiandien.

Laukiam rytojaus.

Source: TF | #spectrial |

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. zilitonas:

  Tai cia septinta diena ar sesta? Dekui uz naujienas.

 2. mantas31:

  Bet tai tie kaltintojai (bent taip iš šio straipsnio supratau) papilsto iš tuščio į kiaurą be jokių rimtesnių įrodymų.

 3. To zilitonas:

  realiai penkta, bet kadangi savaitgalį nevyko nieks ir pirmadienį, tai gaunas septinta diena :)

  To mantas31:

  va tame ir esmė, kad juokingai viskas atrodo stebint iš šono, kaip dirba prokuroas ir kaltintojai ir kaip įrodymus renka:)

 4. Labai idmoiai cia vyksta viskas, atrodo kad prokurorai nepasiruose teismui. Jau 2-3 diena, kaip nieko svarbesnio nenutiko

 5. Anonimas:

  Bus šiandien apie 8 diena?

Rašyti komentarą