BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Trečia teismo diena

The Pirate Bay teisminis procesas vystosi labai greit. Šiandien teismas vėl baigės labai anksti. Truko vos tris valandas. Atsakovai visi reikalavo išteisinimo, kol Carl'o Lundström'o advokatas laimėjo keletą taškų naudodamas legendinę “King Kong'o” gynybą.

Diena prasidėjo nuo prokuroro Hakan Roswall'o, kuris pateikė atnaujintus/pataisytus kaltinimus teismui, Šie pakeitimai anot jo, tiesiog “maži pakeitimai”.

Kaltinamųjų advokatai atsakė, “Mes nesutinkam, kad tai tik maži pakeitimai pateiktuose kaltinimuose.”

Pasak IFPI atstovo Peter'io Donowsky, padaryta žala The Pirate bay yra tokia pati, kaip tinklapis turėtų legaliai įsigytą licenziją platinti muziką pasauliniu mastu, neskaitant ar siuntėjai vėliau nusprendė pirkti muziką ar ne. Trumpai tariant, jie bando pasakyti, jog parsiųstas failas lygus vienam pardavimo praradimui. Jie kalba apie tai, jog įvest mokesčius The Pirate Bay “globalaus platinimo licenzijai”

The Beatles dainai “Let ir Be”, IFPI prašo 10 kartų padarytos žalos atlyginimo, kadangi grupės dainos nėra oficialiai
platinama internete. Tas pats 10x padarytos žalos atlyginimo galioja ir produkcijai, kuri buvo prieinama prieš oficialų šleidimą The pirate bay tinklapy.

Peteris Danowsky abejoja atsakovų teiginiais, kad jie neturi pinigų ir negali atlygint padarytą žalą. TPB jis pavadino, kaip organizuotai vykdomu nusikaltimu, pasauliniu mastu.

“jeigu aš turėčiau visus pinigus, kaip jie teigia, tai matyt, kažkas juos iš manęs pavogė”, Peter'is Sunde paskelbė per twitter.

“Galbūt jie ir negali sumokėti už visą padarytą žalą, bet didžiąją dalį gali.”

Sony skundėsi teisme, jog The Pirate Bay niekad neištrina torentų, kai jų prašo autorines teises ginantys asmenys. Taip pat paminėjo, jog TPB turi blogą įprotį tyčiotis iš gautų skundų. Sony teigia, jog patyrė daug nuostolių.

Monique Wadsted (atstovauja filmų įrašų kompanijas) kalbėjo apie įvairius pažeidimus, įskaitant TV serialą 'Prison Break'. Vėlgi, kadangi pažeidimai buvo daromi prieš tai, kai serialai ir filmai pasirodydavo oficialiai rinkoj, padaryta žala skaičiuojama remiantis specialia kaina ” globalaus peržiūrėjimo licenzija”.

Antroj dalyje ryte, gynamųjų advokatai turėjo galimybę pasisakyti. Dėl sumažintų kaltinimų, keturi atsakovai teigė, jog jie neatsako už kaltinimus, kurie vis dar liko.

Fredrik'o Neij'i advokatas teigė, jog parsiųstas failų kiekis, kuris rodomas tinklapy, toli gražu nėra tikslus ir tai negali būt naudojama, kaip įrodymai. Toliau buvo argumentuojama, jog torentų dėjimas į tinklapį nereiškia, kad autorinėm teisėm ginamas failas yra prieinamas parsisiųst, kol nėra nei vieno seeder'io. Torrent failai išskirtinai nėra pačiame The Pirate Bay tinklapy ir taip pat gali būt randama pasinaudojus Google paieška.

Gottfrid Svartholm advokatas teigė, jog tai vartotojai kuria turinį ir kad jo ginamasis nekontroliuoja to. Peter'io Sunde advokatas teigė, jog jo ginamasis yra tik atstovas tinklapio ir jis nėra atsakingas už ką nors kitą.

Carl'o Lundström'o advokatas, Per E Samuelsson pateikė silpnas vietas prokuroro byloje. Gynamieji įrodinėjo, jog kaltintojai nesugebėjo įrodyti, jog Carl'as buvo susijęs su kokiais nors failų keitimaisis, kurie apsaugoti autorinėm teisėm. Naudojo King Kong'o gynybą

“EU direktyva 2000/31/E teigia, jog tas, kuris teikia informacijos tarnybą nėra laikomas atsakingu už informaciją, kuri ten figūruoja. Tam, kad būti atsakingu, tarnybos tiekėjas turi inicijuoti tos informacijos perdavimą ir ją valdyti. Tačiau TPB administratoriai nefigūravo informacijos perdavimuose. Tai vartotojai, kurie tai darė. Jie save vadina vardais, kaip KingKong,”

Po šios KIngKong gynybos, teismas nusprendė atidėti posėdį, kuris bus pratęstas rytoj.

EDIT: Šaltinis ir twitter

Rodyk draugams

Komentarai (3)

  1. Nu labai įdomu. Tik užkliūva atsakovų ir jų atstovų šnekos apie pinigus. Jei jie jaučiasi teisūs, net nereikėtų leisti į kalbas apie kompensacijas.

    Neabejoju, kad TPB chebra yra labai gerai pasiruošusi šiam bylinėjimuisi.

    Beje, jėga, kad yra blogas, kuris nušviečia procesą lietuviškai :). Šaunuolis!

  2. Na manau akivaizdžiai matos, jog advokatai TPB komandos tikrai labai gerai pasiruošę, lyginant su prokurou Roswall'u, kuriam ryškai trūksta technologinių žinių, kas labai svarbu byloj,o netik teisinė pusė :)

  3. http://pinigainet.blogspot.com/:

    Labai gerai, kad viskas vystosi i TPB nauda.

Rašyti komentarą