BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Penkta diena : Peter’io Sunde “Politinė apklausa”

Vakar dienos teisminiam procese, buvo bandoma prispaust Peter'į Sunde su naujais įrodymai, kurie nebuvo pateikti prieš teismą ir tai sukėlė nepasitenkinimą. Apklausa buvo gan įtempta, tačiau kaip ir galima buvo tikėtis, Peter'is puikiai atsilaikė. Peter'is pareiškė pasipiktinimą ir uždavė klausimą kaltinančiajam:”Ar tai politinė apklausa?”

Penktadienį, penktą dieną teisminio proceso, pirmas apklausiamasis buvo Peter'is Sunde (Brokep). Roswall'as pradėjo nuo klausimų susijusių su Peter'io ryšiu su TPB kompiuterių sistemom. Peter'is nepaneigė to, bet paminėjo, jog nėra toks specialistas didelis, kaip kolegos Neij'i ir Gottfrid'as.

Vėliau buvo domimasi Peter'io veikla, susijusia su TPB reklamų sandoriais, kadangi su viena kompanija Random Media, Peter'is pasirašė sutartį, jog yra savininkas tinklapio. Tačiau jis paneigė tai, kadangi tai buvo susiję ne su The Pirate Bay, o su kitu projektu - videobay, kuris turėjo pritraukti pinigus iš reklamos.

Roswall'as taip pat paklausė apie Piratbyram (Švedų antipiratinis biuras) požiūrį. Ar jis yra kritiškas autorinėm teisėm. Peter'is atsake. “Ten yra labai daug skirtingų požiūrį į tai turinčių asmenų.”

Roswall'as tada paprašė pasakyt, koks Peter'io požiūris į autorines teises. ” Tai sudėtingas klausimas ir sunku atsakyt. Aš mėgstu dalykus, kurie nėra apsaugoti autorinėm teisėm, tačiau tai nėra problema.”

Vėliau vėl buvo bandoma įrodyt, jog Peter'is nebuvo tik šiaip eilinis TPB atstovas spaudai, o buvo susijęs su Oded, kuris pirko reklamą TPB puslapy ir ieškojo naujų klientų. Buvo netgi susitikę jie Israeily ir dažnai Peteri'is ten viešėdavo. Kaip pats paaiškino, jis važiuodavo ten, nes jį pakviesdavo Oded, kuris taip rodydavo dėmesį. Peter'is ten tik poilsiaudavo.

Sekantis kaltinamasis buvo IFPI atstovas Peter Danowsky, kuris pradėjo Peter'io apklausą. Apklausą pradėjo remiantis naujais parodymais, kurie nebuvo pateikti atsakovam, kad galėtų susižaint, todėl teisėjas buvo priverstas padaryt pertrauką, kad atsakovai galėtų susipažint ir sureplikavo Danowsky, kad jis baigtų Amerikietiško stiliaus strategiją, kurią bando naudot apklausoj prie Peter'į.

Po pertraukos, Donowsky paklausė Peter'io ar jis su anakata pristatynėjo paskaitą, “Kaip išardyti vieno milijardo dolerių industriją“, Hack In The Box Security 2008 konferencijoj. Peter'is atsak4, jog taip.

Donowsky pradėjo cituoti kai kuriuos pasisakymus iš Peter'io blogo, tačiau Peter'is atsakė, jog tai jo asmeninis blogas, kuris nėra susijęs su TPB ir jis supranta, jog kaltinamieji norėtų tai susieti su byla, tačiau tai jo asmeninis blogas, visiškai nieko bendro neturintis su The Pirate Bay tinklapiu.

Toliau spaudžiamas dėl autorinių teisių, Peter'is paklausė Donowsky, ” Tai pilitinis svarstymas. Ar tai politinė byla ar įstatymais paremta byla?” Donowsky tęsė toliau, ignoruodamas užduotą klausimą, bet Peter'is dar kartą paprašė atsakyt į pateiktą klausimą.”Aš noriu, jog Donowsky pakomentuotų ir atsakytų ar tai politinė byla. Ar galiu aš gaut atsakymą?”

“Kaip autorinė byla, gali būt politinė?”, paklausė Donowsky, bet daugiau neturėjo ką pridurt. Peter'is buvo nustebęs ir paaiškino pats, kad visi klausimai, kurie pateikiami Donowsky, yra visi politiškai paremti.

Vėliau buvo apklausiamas ir Carl'as Lindstrom'as, kuris paklaustas, dėlko būdamas verslininkas, kuris turi gerą reputaciją ir daug pinigų, atsidūrė dabartinėj situacijoj, kartu su TPB administratoriais.

Kaip jis pats atsakė, jis tikėjosi, kad iš reklamų puslapis galės labiau plėstis ir išlaikyt save. Jį sužavėjo ta mintis, jog norėjo padėti Neij'i, Fredrik'ui ir Peter'iui padaryti The Pirate Bay pačiu populiariausiu ir didžiausiu pasauly Bittorrent tinklapiu. “Ir man tai patiko”- pasakė Carl'as.

Source: Torrentfreak | Wired | Twitter @spectrial |

Rodyk draugams

Komentarai (1)

  1. Si diena jau geresne, jokiu nesklandumu pagaliau nebuvo.

Rašyti komentarą