BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ketvirta diena | Apklausiamas Gottfrid Svartholm Warg (Anakata)

Šiandien liudijo ir Gottfrid'as Warg'as (anakata). Jis paliudijo, jog jokie autorinėm teisėm ginami failai, nėra jokiam servery, kurie išsidėstę po visą pasaulį.

“Tinklapis yra tuščia erdvė, kurią sukūrė vartotojai. Tai techninė tarnyba, kur vartotojai gali bendrauti ir dalintis failais tarpusavy.”, teigė Gottfrid'as.

Jis pripažino, jog toks staigus ir didelis augimas populiarumo, privertė ieškoti kitų būdų, kaip išlaikyt tinklapį, nes iš savo kišenės jie jau nebegalėjo mokėt. Parduodant vietą reklamai, padėjo išlaikyt augimą su tokiu augimu ir dabar turinčiu apie 22 milijonus vartotojų.

Monique Danowsky, kuri atstovauja MPAA (Motion Picture Association of America) paklausė jo: “Bet kodėl tavo toks poreikis tam yra? Kodėl tiesiog visko neuždarius?”

Kaltinamasis atsake: “Todėl, kad tai technologiškai įdomu.”

Fredrikas taip pat papasakojo, kaip jis pastoviai turi programuot, kadangi esamos programos tiesiog negali susidorot su apkrovom milžiniškom.

“Aš pagrinde turiu sugebėjimų susijusių su optimizavimu įvairių programos vykdomų užduočių,” taip atsakė po to, kai advokatas pasiteiravo ar jis tikrai yra “kompiuterių genijus.”

Taip pat buvo paklaust apie savo įprotį viešai pašiept autorių teises ginančias orgranizacijas, kurios siuntė skundus elektroniniu paštu.

“Jie visvien dar nesupranta, kad jie turi rašyt ir siųst laiškus žmonėm, kurie tais failais dalinasi, o ne mum,” atsakė Gottrid'as.

Rodyk draugams

Komentarai (8)

 1. Anonimas:

  Ar nebus taip kad zala reikes prisiimti vartotojam?:)

 2. Teisme sprendžiamas likimas TPB administratorių ir paprasti vartotojai nieko bendro neturi :) Vartotojai perdaug komplikuotas reikalas ir jie į tai nebus įtraukti

 3. Anonimas:

  Na kodel.. Dabar pats pagalvok, tarkim paimt linkomanija, pasirinks kokius 10-20 zmoniu, ir prades "krust" kaip ymanoma.. Manai neisgasdins zmoniu?
  Vartotojai tikrai nera saugus.

 4. Matai, linkomanija yra privatus tinklapis. Jame dėt torentus gali tik uploaderiai. t.y žmonės, kurie turi statusą uploaderio. Todėl tarkim teisme, įrodyt ir nubaust būtų labai paprasta tokius žmones. Kas dėl public trakerio, kaip šiuo atveju The pirate bay ar mininova, tai ten nereik turėt jokio specialaus statuso, kad dėt torentus ir gali tai daryt bet kas. Todėl reiktų iškart pareikš kaltinimus visiem vartotojam, kurių ne vienas ir ne du tūkstančiai būtų. Lm'o atveju, būtų apie 15-20 vartotojų. Toks ir skirtumas :)

 5. Anonimas:

  Na sita tada supratau. :) O del LM. Tarkim uploaderiai viena - o del paprastu siunteju. Jie irgi galetu nukentet, ar ne? (Siaip klausimas)
  Tokiais laikais neaisku kas bus ateity. Gal tavo IP seke visa laika ir zino ka siuntei.. Gaus ordery, ysyvers y namus, paims kompa, uzdes baudas, va ir bus po siuntimo :D (tik pamastymai..)

 6. Na nei vienas nėra apsaugotas, ką jis benaudotų. Ar tai The pirate bay ar mininova ar kitas privatus trakeris ar Linkomanija. Tiesiog dalykas tas, kad norint prisikast prie vartotojų, užimtų daug daugiau laiko, nors ir įrodyt lengviau, bet kai tiek daug žmonių piratauja, tai nerealu visus išgaudyt ir kažką pasiekt. Tiesiog nebent įbaugint,

 7. Zinantis:

  LinkoManija (LM) nesaugo jokių logų apie parsiuntimus. Tai kaip jie sužinos ką tu siunti? EU įstatymai draudžia tokioms organizacijoms kaip (L)ANVA loginti IP, tai nebūtų įrodymas teisme. Taigi vartotojai visiškai saugus.

  O kalte versti ant vartotojų yra normalu, jug vartotojai viska ir daro, ne administratoriai gi :)

 8. Labai gerai kaunasi TPB. Tiesiog saunu, kad jie sitaip pasiruose teismui

Rašyti komentarą