BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ketvirta diena | Apklausiamas Fredrik Neij (TiAMO)


                                 TiAMO kairėj, o dešinėj Tobias Andersson

Pirmas The Pirate Bay narys, kuris pradėjo atsakynėt į klausimus kaltinamųjų, buvo Fredrik'as Neij'i (TiAMO). Iš balso galima buvo spręst, jog labai jaudinasi ir tai, ką norėjo pasakyt, buvo užsirašęs. Jis papasakojo, kaip buvo susijęs su TPB veikla. Pasakė, jog buvo atsakingas pagrinde už techninius dalykus ir rūpinosi, kad trakeris ir tinklapis būtų visada pasiekiami ir veiktų. Pradėjo pasakot, kad kiekvieną dieną įdedami tūkstančiai naujų torentų ir nėra jokios galimybės visus prafiltruot ir stebėt kokio turinio jie visi yra. Toliau, paaiškino teismui, kad trakeris yra visiškai atskirai nuo TPB tinklapio ir kad 50% torentų, nėra iš TPB puslapio. Kiti 50% yra iš 20 kitų torrent tinklapių, su kuriais jis ir Oded Daniel prižiūri ir jie naudoja tą patį torrent trakerio adresą. Oded Daniel yra žmogus, kurį Fredrik'as sutiko anksčiau ir Oded norėjo pirkt reklamas TPB puskapy.

Po savo kalbos, Neij'i buvo apklaust prokuroro Roswel'o. Pirmas klausimas buvo, iš kur Neij'i išmoko techninius niuansus, kad prižiūrėt ir rūpintis serverių veikla. Neij'i atsakė, jog pats. Taip pat buvo klausiamas, kaip ir kur susipažino su Oded Daniel'iu. Atsakė, jog tiksliai negali pasakyt, bet tai buvo apie 2004 metus. Taip pat jis nebuvo atsakingas už techninę  pusę TPB, o tiesiog norėjo pirkt reklamą jų puslapy. Paklaustas prokuroro, kaip gerai Oded susipažinęs su kompiuteriais, Neij'i atsakė, jog ” Jis paprastas vartotojas, kuris naudoja Windows operacinę sistemą”.

Daug kartų buvo paminėta, jog The Pirate Bay pelnėsi iš jų tinklapio ir uždirbdavo nemažai pinigų, todėl Neij'i buvo paklaustas, kaip jie reklamavo savo tinklapį. Atsakė, jog vienintelis dalykas, kaip TPB buvo reklamuojamas, tai tiesiog vartotojai patys tai darė, perduodami vienas kitam apie jų puslapį.

Taip pat buvo paklausta ar yra torentų, kurie apsaugoti autorinėm teisėm. Atsakė, jog taip gali būt, bet nebūtinai yra, nes nėra tikras. Prokuroras paprieštaravo, jog atsakymas nėra aiškus. Neij'i atsakė, jog tai prokuroro klausimas nėra aiškus. Šitoj vietoj, Neij'i pasirodė mažiau nervingas.

Prokuroras Roswel'as perskaitė Neij'i parodymus policijos apklausoj ir pacitavo Neij'i žodžius, jog jis pats pripažino apklausos metu, jog TPB puslapy yra nuorodos į apsaugotus autorinėm teisėm failus. Prispaustas prokuroro, Neij'i pripažino, kad tai tiesa. Neij'i pareiškė pasipiktinimą, kam prokuroras klausia klausimus, į kuriuos atsakymus ir taip žino. Gali sakyt, jog toks pasakymas parodo, kad Neij'i nelabai supranta teisminius procesus ir kaip visas procesas vyksta. Neij'i galėjo mano nuomone truputį labiau susipažint, kaip reikia elgtis teisme ir kaip visas procesas vyksta, prieš pačiam dalyvaujant teisme.

Roswel'as vėliau pamėgino pripaust Neij'i, kad jis prisipažintų, jog ir pats prisidėjo prie failų seedinimo. Tačiau atsakė, jog yra tai daręs, tačiau failai buvo legalaus pobūdžio. Manau visiem suprantama, kad tai buvo melas, tačiau pripažinus tai darius su nelegaliais failais, aiškiai reiikštų pralaimėjimą.

Taip pat buvo paminėti ir laiškai gauti iš organizacijų ginančių autorines teises ir kad viešai buvo publikuojami jų susirašinėjimai su TPB administratoriai ir viešai tyčiojamasi iš gautų laišku. Neij'i pripažino, jog jis su tuom nieko bendro neturi. Tų laišku net neskaitė. Jis atsakingas tik už techninę pusę.

Sekantis buvo IPFI advokatas, Peter'is Donowsky, kuris tęsė Neij'i apklausą. Jo apklausa skyrėsi nuo prokuroro Roswel'p savo griežtumu ir stipresniu tonu pateikiant kaltinimus. Per radiją, galėjai pasakyt, jog kalba armijos generolas. Jis pradėjo bombarduot Neij'i klausimais, to pasekoje jautėsi, jog Neij'i nebebuvo jau taip pasitikintis savo atsakymais.

Sekanti buvo MPAA advokatė, Monique Wadsted.

Ji klausė jo nuosavą elektroninį paštą, kaip jis atsakydavo tiem, kurie rašydavo jam dėl ištrinimo failų, kurie apsaugoti autorinėm teisėm. Jis atsakė, jog visi tokie laiškai, automatiškai būdavo persiunčiami Peter'iui Sunde ir Svartholm'ui Varg'ui. Jis pats, su tuom nenorėjo turėt kažką bendro. Kaip jis pats pasakė, tai tiesiog “šiukšlės” (spam). Wadsted paklausė ” Kaip gauti laiškai nuo autorines teises saugančių institucijų, gali būti šiuklšlės?”. Jis atsakė trumpai, “Šiuklės, tai laiškai, kurių aš nenoriu gaut ir nedaviau sutikimo, kad juos gaučiau”.

Laukite tęsinio, su kitais administratoiais, kurie taip pat buvo apklausiami šiandien.

Rodyk draugams

Komentarai (5)

 1. Gaila kad Neiji siek tiek susimove, bet nieko, svarbiausiai kad jie dar laikosi

 2. Nors ir nesu TPB pusėje, tačiau turiu pripažinti jog su tomis šiukšlėmis tai pasakė kaip turi būt. Stipriai. :D

 3. Anonimas:

  aha, gerai pavare su spamu :D

 4. Zinantis:

  Citata:
  Manau visiem suprantama, kad tai buvo melas, tačiau pripažinus tai darius su nelegaliais failais, aiškiai reikštų pralaimėjimą.

  Kodėl autoriau parašėte, jog tai melas? Juk nebutinai turėjo jis seedinti. Siųstis yra legalu, bet jo to neklause, kalba ejo apie seedinima. Visiškai normalu, kad jis galėjo to nedaryti. Manau, reikėtu labiau pabrėžti, kad tai tik jūsų pamastymai, kurie tik jums gali būti te ir suprantami.

 5. To Zinantis:

  Kalba ėjo apie failų seedinimą. T.y torento uploadinimą į tinklapį ir jo seedinimą paskui. Neiji atsakė, jog tai darė tik su legaliais failais. Todėl ir paminėjau, kad tai melas, nes ką daugiau šioj situacijoj jis galėjo atsakyt>? jog taip, uploadino ir nelegaliu failų torrentus ir seedino juos? Taip pasakęs būtų sau nuosprendį iškart pasirašęs.

Rašyti komentarą