BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Aštunta diena: Piratai žlugdo muzikos industriją


Po teismo: Kairėj Peter Sunde (Brokep), dešinėj Sundin ( Universal Music atstovas)

Šiandien teisme dalyvavo pramogų industrijos atstovai. IFPI atstovas John Kennedy teigė, jog TPB buvo vienas iš didžiausių tinklapių, kuris žlugdė muzikos industriją ir tai, ką tinklapis siūlo, yra perdaug viliojančiai, kad žmonės to atsisakytų. Jis taip pat patvirtino, kad nesupranta, kaip TPB veikia ar uTorrent programa.

Pirmas liudytojas buvo Tobias Andersson iš Piratbyran, sekantis John Kennedy. Taip pat ir Bertil Sandgren, vienas iš Švedijos filmų institutų narys, Louis Werner iš Švedų IFPI ir Per Sundin (Universal Music atstovas).

Tobias Andresson buvo pagrindė klausinėjamas apie kalbą, kurią Fredrik Neij (TiAMO) sakė, po vykdyto serverių arešto 2006 metais. Andersson patvirtino, jog tai jis parašė kalbą, kadangi kalbos rašymas, nebuvo Neij’i stiprioji vieta.

John Kennedy patvirtino, kad jis buvo vadovaujantis vadovas IFPI organizacijos ir papasakojo, jog šitą organizaciją sudaro 1500 darbuotojų visam pasauly ir pagrindiniai tikslai jų, pagerinti autorinių teisių teises, pasitelkiant į pagalbą vyriausybines institucijas ir kovoti prieš piratavimą visam pasauly.

Kennedy teigė, jog ilgą laiką buvo pardavinėjama produktai fiziniam pavidale, bet atsiradus skaitmeninio formato muzikai, situacija kardinaliai pasikeitė ir tai pablogino visą situaciją. Kaip pavyzdį kovojant prieš piratavimą skaitmeninėj erdvėj, pamainėjo Grokster ir Kazaa bylas.

Kennedy paminėjo, kaip muzikos industrija patenkinta dėl šių laimėjimų (Grokster ir Kazaa bylos) ir kaip pagerėjo situacija. The Pirate Bay pasinaudojo šansu, išvystyti savo verslą, kai teismai nusprendė uždaryt Grokster ir Kazaa. Kennedy pirmą kartą apie TPB išgirdo 2004 metais ir po truputį, tinklapis tapo pats didžiausias ir pirminis šaltinis gaut nelegalios muzikos ir tai tiesiog naikino visą industriją.

Jis patvirtino, jog perėjimas prie skaitmeninės muzikos, buvo didelis pavojus jiem. Taip pat dabar mažiau mokama už skaitmeninę muziką, negu prieš tai. Jeigu muziika yra nemokama, sako Kennedy, tai dauguma žmonių tuo nusprendžia pasinaudot ir perdaug sunku tam atsispirt ir dėlto naujo modelio verslai, negali klestėti.

Diskusija vėliau pasisuko ties nuostoliais. Kennedy teigė, jog kompaktiniai diskai, jiem buvo daug daugiau pelningesni, negu skaitmeniniam formate dabar.

Muzikos industrija investuoja 20% gautų pajamų, ieškant naujų atlikėjų.

Kennedy buvo klausiamas apie kompaktinių įrašų pardavimus per pastaruosiu 10 metų. Jis teigė, jog pardavimai nukrito nuo 27 milijardų $ iki 18 milijardų $.

Taip pat buvo domimasi, kokią įtaką turi legali skatimeninė muzika. Tačiau jis teigė, jog jokios įtakos tai nedaro. Visa muzikos industrija remiasi jaunais žmonėm, kas liečia pardavimus. Kadangi pagrinde jauni žmonės ir siunčiasi nelegaliai, tai pagrindiai vartotojai, kurie neša pelna, tiesiog nebeperka ir taip patiriami milžiniški nuostoliai.

Į tai, jog kai kurie teigia, jog nelegalus siuntimasis reklamuoja atlikėjus, jų albumus ir taip daugiau parduodama, tai Kennedy atsakė, jog tai perdaug senamadiškas požiūris ir teigė, jog žmonės negalvoja dabar taip.

Kaip buvo užduotas klausimas apie TPB ir Google skirtumus, Kennedy atsakė, jog jų lygint negalima. “Mes kalbamės su Google visą laiką apie piratavimo draudimą ir stabdymą. Jeigu nueitumėt ir įvestumėt į paiešką Coldplay, tai gausite 40 milijonų rezultatų, kuriose bus nuotraukos, legali Coldplay muzika ir pan. Jeigu nueisit į The Pirate Bay, tai gausite mažiau nei 1000 rezultatų ir visi užklausos rezultatai, leis atsisiųst negaliai.”

Kennedy paminėjo, jog žmonės, kurie siunčiasi iš TPB, tai jie išleidžia mažiau pinigų muzikai. Jeigu negautų nelegaliai, pirktų daugiau.

Paklaustas ar tie, kurie siunčiasi turi mažiau pinigų, negu kiti, Kennedy atsakė, kad jauni žmonės turi pinigų, bet tiesiog neleidžia jų pirkdami muziką daugiau. Pardavimų sumažėjimas, yra tiesiogiai susijęs su nelegaliu siuntimusi.

Buvo pasidomėta, kiek iš 18 milijardų dolerių yra skiriama kovai prieš piratavimą. Kennedy atsakė, jog yra trys pagrindinės vietos. Remiant RIAA Amerikoj, IFPI globaliu mąstu ir daugiau vietinių grupių, tokių kaip Švedų IFPI. Jie visi turi biudžetus ir didelė dalis, skiriama kovai prieš piratavimą. Visom jom skiriama 75 milijonų.

Kennedy buvo paklaustas, ar IFPI yra ėmęsi kokių nors sankcijų prieš pačius vartotojus, kurie piratauja TPB tinklapy. Jis atsakė, jog negali atsakyt ir nežino kas tai per žmonės. Taip pat patvirtino, kad nežino kaip apskritai veikia TPB. Tada kaltinamųjų advokatas paklausė jo, kaip jis gali kaltint kažką, kai nesupranta visiškai, kaip TPB veikia.

Taip pat nebuvo pamirštas iš Google. Buvo klausiama Kennedy, kodėl jie nepaduoda į teismą taip pat ir Google. Jis atsakė, jog Google pasakė, jog jie parneriaus su IFPI kovoje prieš piratavimą ir jis turi 10 žmonių grupę, kurie kiekvieną dieną dirba su Google ir jeigu Google nebūtų pranešė, jog bendradarbiaus su IFPI, tai IFPI būtų taip pat padavę į teismą.

Po pertraukos, stovi liudyt Bertil Sandgren, kuris atstovauja Švedų filmų industriją. Jo buvo domimasi, ką jis žino apie failų keitimąsi. Jis atsakė, jog žino tik tiek, kad kai kurie filmai pasiekia failų keitimosi tinklapius greičiau, negu jie oficialiai pasirodo viešai.

Pagrindiniai nuostoliai filmų industrijai prasidėjo kažkur nuo 2002/2003 metų. Jis atsakė, jog tai statistiniai įrodymai, kad nelegalus siuntimasis prisidėjo prie parduodamų vietų kino teatruose Švedijoj. Bilietų pardavimai nuo 2002-2006 nukrito apie 31%.

Tačiau kaltinamųjų advokatas teigė, jog pagal atliktus tyrimus matosi, jog tai nevisiškai teisinga nuomonė, kad dėl piratavimo taip smarkiai nukrito parduodamų bilietų skaičius kino teatruose. Jis teigė, jog 2008 metai, buvo geriausi metai Švedijos filmų industrijai per visą jos gyvavimą. Tačiau Sandgren’as atsakė, jog nenori komentuoti apie faktorius susijusius su tokia sėkme praeitais metais.

Po pietų buvo apklausiami per Sundin iš Universal Music ir Louis Werner iš Švedų IFPI. Vėlgi, pagrinde buvo klausiama buvo apie nuostolius, kuriuos patyrė pramogų industrija. Werneris papasakojo, kaip muzikos pardavimai nukrito per 2002 ir 2003 metus.

Per Sundin paklaustas ar pardavimų sumažėjimas gali būt visiškai susietas su nelegaliais siuntimais, jis atsakė, jog taip. Jis teigė, jog 50% praradimų, kuriuos patyrė muzikos industrija, gali būt susijus su The Pirate Bay. Tačiau turėjo pripažint, kad neturi įrodymų, kad tai įrodyt.

Tiek šiandien.

Source: TF

Rodyk draugams

Komentarai (10)

 1. Nesutinku. Kad ir kaip myliu muziką, tegu vadybininkai muzikos apsišika sau galvas. Aš už tai, kad jei atlikėjas yra talentingas jis uždirbs iš koncertų (reklamų ir kt) pakankamai, kad išgyventų. O tai kad aš atsisiųsiu dainą iš interneto nemokamai ir dėl to jis vietoj 10 karatų deimantinio žiedo nusipirks 5 karatų tai man visiškai nusispjaut.

 2. EDman:

  Labai idomu skaityti siuos irasus.

 3. Anonimas:

  nu bet idiotai tie kaltintojai, kogero nebuvo nei vieno kaltinimo su svariais irodimais. "Siais metais uzdirbau maziau, kalti TPB, nezinau kodel, kaip, neturiu irodymu, bet jie kalti!"

 4. JoKeRiS:

  Pilsto is tuscio i kiauria jie.Tie trackeriai panasiai kaip: as daviau draugui cd su muzika, jis dave kitam draugui, praejo pro visus, visi turi kompe. Uz tai gi nebaudzia..:)

  Ir isvis klounai, bando kazka prisiteisti, net nezinodami kaip veikia bittorent varikliukas.

 5. JoKeRiS > Baudžia. Teoriškai. Pagal įstatymus gali padaryti vieną kopiją. Tas davimas draugui, vadinamas platinimu, o kopijavimas - atkūrimu. Ir tai yra nelegalu. Tuo tarpu, trackeris yra šiek tiek kitas dalykas…

 6. hm:

  1500 golodrancu…. tai antipiratinę veiklą galima itart piratavimu,kas tokia arava islaiko??? is kur tiek piniginiu resursu… tuos pinigus tegu ir skiria autoriams

 7. Jau teismas darosi neidomus, prokurorai i teisma ateina neapsiruose, jokiu ikalciu, nieko. Galvojau TPB ir prokurorai kovos lygiai, bus idomesnis teismas. Bet dar ne pabaiga. Liko savaitele dar.

 8. Ačiū autoriui kad mus visus informuoja. Tačiau noriu pastebėti, kad labai nemalonu skaityti tokio prasto stiliau pažodinį vertimą. Būtų gerai, jei tekstas būtų verčiamas bent jau po sakinį ir būtų sudaroma nuosekli mintis.
  Tai tiek.

 9. Anonimas:

  circuti pats pamegink ka nors isverst kad toks gudrus

 10. Viskas labai gerai verciama. Svarbiausia esme supranti, o interpretuoti gali pats.

  Juk tokius straipsnius isversti uzima laiko. Cia reikia zemai zemai nusilenkti ir padekoti blogo autoriui.

Rašyti komentarą